Internetové poptávky

Poptávka šití

Ještě před pár lety bylo naprosto běžné, že si lidé, především pak ženy, nechávali šít oblečení u švadlen. Koupili si látku, kterou chtěli a která se jim líbila, našli si v časopise nějaké model, který by se jim líbil a zašli si ke švadleně, kde si ten vybraný model nechali na míru ušít.

V dnešní době však již tohle dělá jen malé procento žen. Důvod je jasný – nevyplatí se to. Švadlena si totiž svoji práci nechá zaplatit a musí mít takové ceny, aby ji to i uživilo, takže vám asi nic neušije za pár korun. Oproti tomu ceny v obchodech, pokud tedy nejdete do žádných luxusních, ale do klasických běžných obchodů, které najdete například v každém nákupním centru, jsou poměrně nízké.

Skutečně, když si pak spočítáte, kolik peněz byste dali za látku a následně švadleně a kolik zaplatíte v obchodě, zjistíte, že lepší a levnější bude, když si oblečení koupíte v obchodě. Tak to skutečně je, dnes už se moc nevyplatí si oblečení nechat šít, pokud tedy nechcete něco speciálního. Jsou však ale stále ženy, které nechtějí nosit “tuctové” oblečení z obchodů a být tak stejné jako dalších několik žen a proto si nechávají oblečení šít, aby byly originál. Poptávka k šití oblečení je pak také u lidí, kteří nemají konfekční velikost, nekoupí si tedy oblečení v klasickém obchodě a musí si jej nechat na míru na sebe ušít.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poptávky po služnách a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.