Internetové poptávky

Reality poptávka

Pohyb na trhu a realitami je neustálý. Lidé neustále prodávají, kupují a pronajímá domy, byty, místnosti, kancelářské prostory, sklady a tak dále. Nejvíce je samozřejmě poptávka po domech a bytech. Zvláště domy se pak ve většině případů kupují a prodávají, jen poměrně málo se pak pronajímají. Naopak pronájem bytů je celkem častou záležitostí a činí tak lidé, kteří v začátcích nemají dost peněz na to, aby si koupili svůj byt či dům. Například v Brně, což je město vysokých škol a studentů, jsou pak častými podnájemníky právě studenti. Ti potřebují v Brně být kvůli škole a pokud nedostanou koleje a jejich bydliště je z ruky, musí si najít byt k pronájmu. a takových studentů je obrovské množství.

Tudíž i poptávka po bytech v Brně je obrovská. Především pak v červenci, srpnu a září, kdy studenti hledají byty nejčastěji, jelikož je před začátkem semestru. Najít si pronájem mohou buď bez realitní kanceláře nebo s její pomocí, přičemž jí za to samozřejmě pak zaplatí provizi, což se hodně lidem pochopitelně nechce. Nicméně větší část bytů je možné pronajmout pouze přes realitní kancelář, takže pokud nebudete mít štěstí a nenajdete si něco sami, budete se muset na ni obrátit.

Za najití bytu, který si pronajmete pak zaplatíte realitce provizi, která bývá často ve výši jednoho měsíčného nájmu. Na druhou stranu zase ušetříte spoustu času, jelikož makléři budou hledat za vás.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poptávka po realitách a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.