Internetové poptávky

Poptávka knih

Knihy existují již mnoho let. Za dobu své působnosti jich bylo napsáno obrovské, nespočitatelné množství. Každý z nás má doma alespoň jednu knihu, i když pokud by to byla skutečně jen jedna, bylo by to velmi smutné.

Knihy jsou totiž pro naše životy velmi důležité, i když je pravda, že v posledních letech poptávka po nich celkem upadá a lidé čtou čím dál méně. Především pak mladé generace sáhnou po knize velmi zřídka, jelikož žijí v době počítačů a internetu a když už tedy mají nějakou knihu přečíst, tak si první zjistí, zda o ní není natočený film. Ono to možná zní již jako klišé, ale knihy skutečně dotváří naši vzdělanost.

Je přece nutné mít nějaký kulturní přehled a mít tedy načteny alespoň nejvýznamnější knihy. Kromě toho čtením knih velmi rozvíjíme svou slovní zásobu, učíme se pravopisu, necháváme pracovat svoji fantazii a to vše je nepochybně potřeba. Dříve lidí četli mnohem více než lidé dnes. Také poptávka po knihách byla větší, lidé si budovali své vlastní domácí knihovny. Nejde však říct, že by poptávka byla v dnešní době nějak extra nízká. Lidé knihy kupují, ale především jen ty největší a nejnovější hity.

Jako například Harryho Pottera, Pána prstenů, Stmívání a tak dále. Po klasice už tak mnoho lidí nesáhne. Kromě toho spousta lidí si knihy také půjčuje v knihovnám, díky nimž nemusí za knihy utrácet peníze. Častými zákazníky knihkupectví jsou pak samozřejmě studenti, kteří knihy potřebují ke studiu.

Komentáře jsou uzavřeny.