Internetové poptávky

Poptávka pronájem bytu

Poptávka po pronájmu bytů je všeobecně vysoká. Je asi jasné, že největší je ve velkých městech. U nás je takovým městem například Brno. Zde je poptávka po bytech k pronájmu skutečně obrovská, jelikož si musíme uvědomit, že Brno je městem studentů.

Je zde hned několik vysokých škol a tudíž zde studuje obrovské množství mladých lidí. Samozřejmě, že někteří z nich jdou na školní koleje, ale to je v celkovém počtu jen malá část, jelikož koleje mají omezenou kapacitu. Ostatní, kteří nebydlí v Brně a jeho těsné blízkosti pak musí hledat pronájem. Brno disponuje obrovským množstvím bytů, takže vždy je možné najít volné byty, avšak pokud máte přesně vymezené požadavky, pak to hledání může déle trvat.

Nejprve se však musíte rozhodnout, zda chcete hledat byty sami, tedy bez realitní kanceláře nebo pomocí realitní kanceláře. Samozřejmě, že výhodnější je, když se obejdete bez realitky, jelikož jí nemusíte platit provize, ale na druhou stranu více bytů je možné najít přes realitku. Navíc jim můžete zadat své požadavky a oni se vám pokusí sami najít byt, který by vám vyhovoval.

Asi nejhorší dobou, kdy hledat v Brně byt je červenec, srpen a září, jelikož touto dobou hledají byty všichni studenti a zájem o byty je tak obrovský. Někdy je to skutečně boj a vyhrává ten, kdo přijde dřív, třeba jen o pár minut. Samozřejmě, že největší zájem je o byty v centru a jeho blízkosti  a pak také v dosahu fakult vysokých škol.

 

Komentáře jsou uzavřeny.